bk_banner5

 

 

 Vigtig information

 

Kontingentindbetaling: I løbet af december måned vil du, som nævnt i december-nummeret af Bulldog Bladet, modtage kontingentopkrævning for året 2019. Denne gang og fremover vil opkrævningen blive udsendt af DKK, og med DKK’s betalingsfrister. D.v.s. at betalingsfristen vil være 10. Januar, og ikke som beskrevet i klubbens love, den 1. Januar.

 

Denne forlængelse af betalingsfristen er godkendt af DKK, der udtaler, at bestyrelsen i dette tilfælde kan forlænge betalingsfristen uden det går ud over medlemmernes rettigheder. Der hersker således ingen tvivl om, at de medlemmer, der overholder denne betalingsfrist bevarer deres medlemsrettigheder, således naturligvis også stemmeret på generalforsamlingen.

 

Problematikken vil indgå i bestyrelsens forslag til lovændringer, der fremsættes på førstkommende ordinære generalforsamling.

Bestyrelsen

Medalje med bnd 2 

 

FaLang translation system by Faboba
 
 
Bulldog-Klubbens nyhedsbrev
Tilmeld dig her!
 
 
Ønsker du medlemsskab
af Bulldog-Klubben ?

Bulldogklubben-logo
Så klik her
 
 

Log på medlemsdelen


Opret login
 
 
 
Antal visninger af artikler : 
12137551

Vi har 349 gæster online

                              facebook